Fotorelacja | Regaty KORSAR Euro Cup 2021

"Korsarze dla Klimatu" opanowali w ubiegłym tygodniu giżycką Ekomarinę! Od 8 do 11 września rozgrywany był po raz pierwszy w Giżycku Puchar Europy Klasy Korsarz, Korsar Euro Cup 2021

 

Na regaty zjechali najlepsi sternicy z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Polski. Zawodnicy światowej klasy Korsarz ścigali się na jeziorze Niegocin, bazą imprezy był oczywiście Port Ekomarina Giżycko. Giżycko jako miejsce przeprowadzenia regat nie zostało wybrane przez przypadek. Usytuowane w samym sercu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, z bogatą tradycją żeglarską, odpowiednią, nowoczesną infrastrukturą, być idealne na organizację wydarzenia, które niosło też ideę ekologi. Dodajmy, ze regaty Korsar dołączyły do grona partnerów kampanii "Czysta | Woda z Giżycka" www.woda.gizycko.pl. 

 

Przez trzy dni można było obserwować nie tylko same regaty, ale dodatkową atrakcją dla publiczności była uroczysta parada spinakerowa flotylli, w której udział wzięło  50 jachtów. Sportowym zmaganiom towarzyszył również w sobotę wernisaż pracy Jolanty Rejs „Miłość nie umiera…”, wykonanej na żaglu klasy regatowej Laser Radial 4,7 oraz wystawa „Giżycko (Lötzen). Pamięć i pragnienia”, przygotowana przez Giżycką Grupę Regatową i Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska. 

 

Regaty pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
Kadry okiem giżycczanina Mariusza Kluka, o którym wkrótce w specjalnej publikacji...

 

 

Fot. gizycko.pl / Mariusz Kluk