Wielkie Gotowanie Dla Pawła


Wielkie Gotowanie Dla Pawła


Sobota 29 maja w godz. 12.00 - 19.00


Port Ekomarina, ul. Dąbrowskiego 14


 
Zapraszamy na Live cooking pod przewodnictwem Ambasadorów Akcji „Pomagamy Pawłowi w walce z nowotworem” oraz z zaproszonymi gośćmi MasterChef, Top Chef, Bake off – ale ciacho, MasterChef Junior, Hell’s Kitchen i czołowymi kucharzami, którzy na co dzień pracują jako szefowie kuchni w najlepszych restauracjach.
W programie wydarzenia:
  • Gotowanie na żywo,
  • Warsztaty kulinarne pod okiem specjalistów,
  • Mini festiwal Baniek Mydlanych – Party Time,
  • Zespół „Altum”,
  • Mażoretki Syrenki Giżycko,
  • Animacje dla dzieci,
  • Występ Załogi Dr. Bryga,
  • Występy zespołu Kaprys, ZPiT Niegocin z Bystrego, M.O.Z.A. z Wilkas oraz wokalistów i zespołów GOKiR Wilkasy,
  • Pokazy Giżyckiego Klubu AIKIDO.

Na miejscu będzie można kupić słodkości, zrobić zdjęcia w fotobudce i sprawdzić swoje możliwości na jednej z najwyższych mobilnych ścianek wspinaczkowych w Europie.
Impreza odbywa się podczas Dni Giżycka i dedykowana jest Pawłowi Sokołowskiemu, który potrzebuje naszego wsparcia, by wygrać z chorobą nowotworową. Na rzecz Pawła i jego leczenie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl https://zrzutka.pl/fnkcm4 i licytacje na specjalnym profilu fb Pomagamy Pawłowi w walce z nowotworem. Możemy również przekazywać 1 % podatku (KRS 0000077097 Stowarzyszenie Rotary Club Giżycko, cel szczegółowy: Na leczenie Pawła Sokołowskiego). 
Organizacja: Komitet Społeczny „Pomagamy Pawłowi w walce z nowotworem” przy współpracy z Ambasadorami akcji charytatywnej dla Pawła https://www.facebook.com/komitet.spoleczny
Koordynator: Szymon Gryszko tel. 693 633 051, e-mail: szymon_gryszko@o2.pl

Plakat do pobrania
PAWEŁ SOKOŁOWSKI
Zwyczajny wypadek na lekcji wychowania fizycznego, młody pełny sił chłopak, przed którym całe życie. Zdarzenie, które wbrew pozorom zmieniło bieg całego życia. Takie sytuacje wydają się zdarzać tylko w filmach – na szklanym ekranie to tylko chwila wzruszenia i powrót do szarej rzeczywistośc Niestety, brutalna rzeczywistość dopadła rodzinę chłopca w najgorszym wydaniu, w najgorszych myślach nie spodziewali się takiej diagnozy.
Obita podczas lekcji wychowania fizycznego ręka wyglądała źle i budziła ogromne obawy. Nie działało nic. Maści przeciwbólowe, tabletki, próby ochłodzenia powstającego obrzęku. Guz wciąż się powiększał. Pozostała tylko jedna decyzja – wizyta u specjalisty. Ortopedzie wystarczyło jedno spojrzenie, by nie pozostawić wątpliwości, że sytuacja jest poważna. Skierowanie w trybie pilnym do Warszawy i diagnoza, w organizmie szaleje i rozprzestrzenia się rak, złośliwy nowotwór – kostniakomięsak.
Pawła zawsze wszędzie było pełno, uwielbiał aktywność, brał udział w zawodach sportowych. Teraz skazany jest na zamknięcie. W obawie przed bakteriami i wirusami. W obawie przed poważnymi powikłaniami po chemioterapii. Z pełnego energii i pomysłów, Paweł stał się cieniem samego siebie. Niektórzy spotykając go po dłuższej przerwie, nie dowierzają co zrobiła z nim choroba. Rodzinę chłopca trapi coraz więcej problemów. Muszą zabezpieczyć się na wypadek powikłań, muszą być gotowi na każdą ewentualność, również na kosztowne leczenie – w Polsce lub za granicą.  Wystarczy znak od lekarzy i trzeba będzie rozpocząć terapię od razu, jak tylko stan Pawła na to pozwoli. Potrzebne jest Wasze wsparcie!