Życzenia dla Miast Partnerskich

W imieniu swoim, samorządu giżyckiego oraz mieszkańców Giżycka przesyłam naszym Miasto Partnerskim serdeczne pozdrowienia z Giżycka z nadzieją na jak najszybsze spotkanie. Czas epidemii dał się we znaki każdemu, dezorganizując wiele zaplanowanych inwestycji, działań, wydarzeń, w tym Święto Miast Partnerskich, na które zawsze czekamy.
Cieszy mnie jednak fakt, że pozostajemy w stałym kontakcie i że pamiętamy o osobie zwłaszcza w ważnych dla nas chwilach. Dotychczasowa współpraca miast i odwiedziny poszczególnych delegacji, grup młodzieżowych, artystów, sportowców, rzemieślników promujących dziedzictwo kulturalne, wpisały się w piękną historię którą wspólnie tworzymy. Z pewnością należy to kontynuować.
Wierzymy, że przyszły rok będzie dla nas łaskawszy i pozwoli na celebrowanie zawartych partnerstw, krzewienie tradycji i wymianę międzypokoleniową.
Wszystkim naszym Partnerom składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i realizacji zaplanowanych przedsięwzięć.

Wszystkiego dobrego i do zobaczenia!


Burmistrz Giżycka


Wojciech Karol Iwaszkiewicz


 
https://youtu.be/YhPolqqUWvg
 
 

Święto Miast Partnerskich „Na styku kultur” 


Niestety i w tym roku ze względu na sytuację pandemiczną możemy bardzo symbolicznie zaakcentować współpracę Giżycka z miastami partnerskimi i zaprzyjaźnionymi, w gronie których znajdują się:
Dubno (Ukraina), Troki, Varena, Druskienniki (Litwa), Kwerfurt (Niemcy), Grodzisk Mazowiecki i Wisła.


Zapraszamy do zwiedzania Sali Miast Partnerskich w Koszarowcu nr 1 Twierdzy Boyen, ul. Turystyczna 1. Liczymy, że w przyszłym roku uda nam się w normalnych warunkach zorganizować przyjazd przedstawicieli miast do Giżycka z międzynarodowymi występami artystycznymi, stoiskami i kulinariami.


 
 
 
Fot. mojegizycko.pl/ T. Karolski